ISI POMPASI

Alternatif enerji kaynaklarından yararlanılarak kurulan sistemlerden biride ısı pompalı sistemlerdir. Isı pompaları insanların günlük hayatta kullandıkları sıcak su ihtiyaçlarını, bulundukları ortamın yaşanır sıcaklıkta olmalarını sağlayan cihazlardır. Isı pompaları çeşitleri kullanılacak yere göre değişim göstermektedir. Sistem kurulmadan önce mühendislik hesapları yapılıp uygun model kullanılarak müşteriye sunulur.

Isı pompası, avm, otel, tatil köyü, okul, hastane, iş merkezleri gibi binaları ve bölümleri birbirinden bağımsız olarak ısıtılıp soğutulabilmesi, sıcak ve soğuk su ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Tavan tipi modeller 2-50 kW performans aralığında, yer tipi modeller ise 7-140 kW performas aralığındadır. Isı pompaları yüksek verim ve düşük elektrik tükemi sağlarlar. Kurulumu kolay, sessiz çalışan, uzun ömürlü sistemlerdir. Ekonomik (%85 e varan tasarruf), güvenilir, konfolu ve temiz enerji sağlayan ısı pompaları projelendirme ve uygulama desteğimiz ile sunulmaktadır.

Isı Pompasının Kullanıcıya Sağladığı Faydalar
Enerji tüketim maliyeti, servis ve bakım maliyeti en düşük olan sistemdir.
Kullanıcılar birbirinden bağımsız olarak istedikleri kadar ısıtma ve soğutma yapabilirler ve her kullanıcı harcadığı kadar enerji bedeli öder.
Mekanın yerleşim ve iç dekorasyonuna en uygun olan tavan yada yer tipi ısı pompası cihazı seçilebilir.
Bir cihaz bakıma girdiğinde diğerleri çalışmaya devam edebilir.
Bünyesinde bir yanma olmadığından patlama, yangın ve zehirlenme riski yoktur.
Gaz hattı, gaz sayacı ve baca sistemi gibi ek donanımlara gerek duymaz. Kokusu, dumanı CE cürufu yoktur.
Her ısı pompası uzaktan kontrol cihazı veya bir termostat ile kontrol edilebilir, bina otomasyon sistemine bağlanabilir.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz.

Isı pompaları belirli şartlar sağlandıktan sonra güneş enerjisi veya elektrik enerjisi ile suyu ısıtarak devir daim yapmaktadır. Sürekli su akışı kesintisiz sıcak su sağlamaktadır. Özellikle büyük metre kareli alanlarda sürekli akan sıcak su kullanıcıya  konfor,rahatlık ve memnuniyet sağlamaktadır. Yenilenebilir enerji sayesin de tasarruf sağlamaktadır. Tüm konaklama hizmeti veren firmalara ve son kullanıcılara tavsiye edilmektedir.

ısı-pompasıısıpompası1generalenerji